APKPICKER
app-icon

Öğretmen Evrak

Eğitim Apps 2023.1

Plan, achievement, syllabus, additional course, teacher.

screenshot-app screenshot-app screenshot-app screenshot-app screenshot-app
Package id: com.evrakcepte
Version: 2023.1
Updated: 2022-09-10
Installs: 56.4K+
Categoy: Education

About Öğretmen Evrak

Öğretmen Evrak uygulaması öğretmenlere sene boyunca her türlü evrak işinde yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Öğretmen Evrak uygulaması ile şu işlemleri yapabilirsiniz.
👉 Derslerinizin kazanımlarını görüp, kazanım dosyalarını yıllık plan olarak mailinize isteyebilirsiniz. Uygulama sizin için her şeyi hazır eder ve size özel yıllık planı (kendi okulunuzun adı, kendi müdürünüzün adı, güncel eğitim-öğretim yılı) mailinize yollar.
👉 Sınıfınızın ödevlerini hafta hafta kontrol edebilir, isterseniz toplu şekilde öğrencilerinizin durumu görürsünüz isterseniz de yine size özel hazırlanmış kontrol listesini mailinize alabilirsiniz.
👉 Öğrencilerinizin performans ve projelerini kontrol eder. Kriterleri puanlayıp okul idarenizin istediği şekilde çıktılarını alabilirsiniz. Böylece verdiğiniz punları evrakı elinizin altında hazır olur. Bu arada performans ve proje kriterlerini istediğiniz gibi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz?
👉 Veli telefon listeleri, boy-kilo takip, veli-öğrenci görüşme formları ve nöbet listeleri uygulama ile elinizin altında. Tek yapmanız gereken birkaç saniyenizi ayırmak.
👉 İsterseniz örnek zümre tutanağı isteyebilir ve bu örnekten hareketle toplantı tutanaklarınızı hazırlayabilirsiniz. Zümre tutanağının da her şeyi size özel bir şekilde mail adresinize gelir.
👉 Meb ve Ösym'nin sınav görevlerini takip edebilir, görev almak istediğiniz sınavları kaçırmazsınız.
👉 Sistemdeki yüzlerce hazır dosyadan yararlanabilir ve işinize yarayanları yine saniyeler içerisinde mailinize alabilirsiniz.

Öğretmen Evrak is a Education application developed by Eğitim Apps. Its rated three out of five stars on Playstore and have over 56,421 installs. We currently have two versions of the app available on our site. The latest available version is 2023.1 which was uploaded our site on Mar 14th, 2022. The size of app is around 15 MB. You can easily install it on your phone after downloading.

Read More
Available Versions

Frequently Asked Questions

Q1. What is an APK File?

APK is Android apps file format. Its basically a zip file with .apk extension. It contains all the code and app assests.

Q2. What is an XAPK File?

XAPK is new file format for Android apps. Its basically zip file which contain apk for different devices along with assests. You can use xapk installers to install app on your phone. It helps developers to offer small download size for their app.

Q3. Is it Safe to Download Öğretmen Evrak from Apkpicker? ?

All APKs on our site are directly downloaded from Playstore without any modification. So you should feel safe when installing APK from APKpicker.

Q4. Where file will be saved after I download it?

You should be able to find it in a download folder using file manager or use your browser download section to access it directly.

Q5. How to install Öğretmen Evrak on your phone?

If its an APK file then simply clicking on the file will start the installation process You may need to enable external installation option from the settings). But if its the XAPK file then you will need to use xapk installation app to install this app.